Dwa boiska piłkarskie pełne elektroniki – magazyn w Ołtarzewie.

24 czerwca 2020

Wyobraź sobie powierzchnię dwóch boisk piłkarskich pełną nowoczesnej elektroniki! Smartphony, routery, tablety! Taki widok cieszy nasze oczy od 2008 roku.

To właśnie od tego czasu prowadzimy magazyn dla naszego klienta, jednego z największych operatorów sieci komórkowej w Polsce.

Nasze centrum logistyczne o powierzchni 17 000 m2 obsługuje 7000 SKU, a zlokalizowane jest niecałe 30 km od Warszawy, w Ołtarzewie.

Tutaj najnowocześniejsze technologie to nie tylko produkty składowane na regałach, to również narzędzie pracy ponad 200 naszych pracowników. To dzięki zastosowanej technologii do szatni schodzimy nie tylko bez zadyszki, ale i bez kontuzji! W Ołtarzewie od ponad 950 dni nie miał miejsca żaden wypadek. Jest to imponujacy wynik!

Nowoczesne skanery nadgarstkowe pozwalają na komfortową pracę podczas pickingu, nie ograniczają ruchu i jednocześnie pozwalają skupić wzrok na kompletowanych produktach.

Jak każda drużyna (nie tylko piłkarska) pragniemy zwiększać skuteczność, efektywność oraz bezpieczeństwo. Wszystkie te cele pozwala realizować nam automatyczna linia transportu kontenerów do stref kompletacji. To dzięki temu rozwiązaniu nasza wydajność wzrosła dwukrotnie, a powierzchnia pickingu zmniejszyła sie o ponad 2000 m2. Strefa ta wyłączona jest dla ruchu wózków widłowych co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Magazyn w Ołtarzewie ze względu na realizację wielu różnorodnych procesów: od pickingu, przez kontrolę jakości, po refurbishment (odnawianie urządzeń używanych) stwarza duże możliwości dla osób, które chcą poznać logistykę magazynową od podszewki.

Prowadząc magazyn dbamy nie tylko o zadowolenie naszego klienta, ale również o środowisko.

Zainstalowaliśmy filtry uzdatniania wody, które pozwalają wyeliminować z naszego otoczenia plastikowe butelki oraz kubki, a wypełniacze do paczek produkujemy z kartonów dystrybucyjnych. Naszym ekologicznym działaniom „przyświecają” lampy LED z czujnikami ruchu, również pojęcia takie jak recykling i gospodarka odpadami nie są dla nas obce.

Podsumowując. Centrum logistyczne w Ołtarzewie to miejsce, które udowadnia, że zgrana praca zespołu w połączeniu z nowoczesną technologią i odpowiedzialnością skutkuje sukcesem.

Chcesz stać się częścią naszej drużyny? #JoinTheChain!

Autor