Kompleks magazynów w Pile świeci przykładem!

3 sierpnia 2020

Piła to miasto, które w CEVA utożsamiane jest z branżą oświetleniową. To tutaj zarządzamy blisko 60 000 metrów kwadratowych magazynów dla czołowego producenta z branży oświetleniowej. Na cały kompleks składają się dwie osobne jednostki organizacyjne, ich codzienne zadania są różne, jednak cel pozostaje jeden – zadowolenie naszego klienta.

Profil działalności zobowiązuje! Dlatego w Pile staramy się świecić przykładem w każdym możliwym aspekcie!

 

Tak jak we wszystkich naszych magazynach tak samo i w kompleksie magazynów w Pile stawiamy na nowoczesne technologie, które sprawiają, że nasza efektywność nieustannie rośnie, tak samo jak poziom bezpieczeństwa.

Jednostka zajmująca się dystrybucją handlową (DC) dysponuje urządzeniem marki Packsize®, które pozwala na tworzenie opakowań idealnie dopasowanych, do produktów będących przedmiotem wysyłki. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy przyjaźni dla środowiska. Jednak to dopiero początek listy zastosowanych innowacji! Jednostka odpowiedzialna za dystrybucję półproduktów i części do fabryk (FD) naszego klienta może pochwalić się autonomicznymi wózkami widłowymi oraz systemem, który koordynuje ich pracę. Nowoczesny magazyn ciężko wyobrazić sobie bez wsparcia takich systemów jak SAP, FAST  czy DNT, które między innymi umożliwiają nam monitorowanie środków transportu czy przepływu palet. Można powiedzieć, iż dzięki takim rozwiązaniom, dziś tworzymy magazyn przyszłości – świetlanej przyszłości!

Nie zapominajmy jednak o najważniejszym czynniku warunkującym nasz sukces – ludziach i giga dżulach energii, którą wkładają w swoją pracę każdego dnia. Nasz zgrany zespół to blisko 400 pracowników, bez których funkcjonowanie magazynu nie byłoby możliwe. Różnorodność realizowanych procesów logistycznych sprawia, iż swoje miejsce w naszych szeregach może znaleźć praktycznie każdy. Są wśród nas specjaliści ds. planowania, operatorzy wózków widłowych, pikerzy, specjaliści w dziedzinie lean management, koordynatorzy zapasu. Każdy z nas, wraz ze swoim unikalnym zestawem umiejętności dokłada cegiełkę do osiąganych przez nas wyników, a te rzeczywiście pokazują, iż świecimy przykładem w każdym możliwym aspekcie. Przemawia za tym nie tylko wysoki poziom kontraktowych wskaźników efektywności, ale również fakt, iż na przestrzeni 10 lat współpracy klient decyduje się powierzać nam kolejne obszary swojej działalności.

Nasze centrum obsługuje logistycznie nie tylko Polskę, ale cały świat! Największy przepływ towarów kierujemy do krajów Europy – to dla nas duże wyróżnienie!

 

 

Jeżeli tak jak my jesteś zapalony do działania dołącz do naszego zespołu!

#JoinTheChain         

Autor