Sky is the limit! Czyli onboarding w chmurach.

10 sierpnia 2020

Każdy kto choć raz widział ten hasztag — > #JoinTheChain wie, że na poważnie podchodzimy nie tylko do ciągłości łańcucha dostaw ale i międzyludzkich relacji.

Nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, że ludzie którzy na co dzień, razem wypijają poranną kawę, śmieją się przy lunchu czy „zamykają” biuro, tworzą zgraną, wręcz zespoloną drużynę! Nawet sytuacja jaka towarzyszy nam od połowy marca, nie jest w stanie wpłynąć na ducha takiego zespołu!

Ale co w sytuacji gdy do naszego łańcucha chcemy dołączać kolejne ogniwa? Zdalna oranizacja pracy nie ułatwia adaptacji nowym pracownikom, a przecież wiemy, że pierwsze dni zawsze są wymagające. Natłok nowych informacji, twarze, które nie chcą kojarzyć się z imionami, czy wreszcie pierwsze logowania do nowych systemów. Więcej wyliczać nie trzeba! Każdy z nas taki pierwszy dzień przeżył co najmniej raz.  Na drugim końcu stoi całkowity brak adaptacji, który z powodzeniem można by wytłumaczyć obecną sytuacją! Ale wiemy jak to się kończy… frustracją, niepotrzebnymi nerwami, setkami dodatkowych maili.

Również my stanęliśmy przed wyzwaniem adaptacji 34 nowych pracowników z 7 państw Europy! Rękawica rzucona przez COVID – 19 nie leżała długo na ziemi, podjęliśmy ją błyskawicznie i tak powstał  Quarterly Induction Day (QID) w formacie on-line!

Jak wszyscy wiemy sky is the limit! Dlatego nasze dwudniowe spotkanie odbyło się w chmurach, a właściwie w chmurze! Dział IT pewnie zgani mnie za mylenie terminów, ale przyznajcie, że brzmi nieźle! I w sumie nie tylko brzmi! Nasz onlin’owy onboarding po prostu dał radę! A teraz recepta na sukces!

Zdaniem naszych nowych koleżanek i kolegów to właśnie atrakcyjna, internetowa forma wraz ze wszystkimi jej udogodnieniami sprawiły, że program okazał się sukcesem! Kluczowym słowem jest tutaj grywalizacja! W tym względzie świat komputerów naprawdę nie ma sobie równych! Również praca zespołowa oraz użyteczność przekazywanych informacji królowały w wynikach ankiety jako aspekty szczególnie atrakcyjne.

Pomimo tego, iż maksymalnie staraliśmy się skondensować przekazywaną wiedzę, uczestnicy stwierdzili, że stać nas na więcej, a właściwie na szybciej… Cóż powiedzieć, my w CEVA po prostu lubimy rozmawiać! Ale bierzemy to sobie do serca i w kolejnej edycji programu… po prostu pominiemy przerwy… Oczywiście, to tylko żart ;). W przyszłości zadbamy o to, by przekazywana wiedza była równie szczegółowa ale i jeszcze bardziej zwięzła. Masz ochotę poszybować z nami w przestworza?

#JoinTheChain

Autor